You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja - dzień trzeci
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja - dzień drugi
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja / dzień pierwszy

Yerevan i Caracas gospodarzami Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów w 2027 i 2028 roku


2024-03-29 21:21:23 | admin

Yerevan i Caracas będą kolejno gospodarzami Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów w latach 2027 i 2028, po decyzji Zarządu Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF), podjętej podczas spotkania 29 marca w Phuket (Tajlandia).

Stolica Armenii z powodzeniem gościła Mistrzostwa Europy w 2023 roku, podczas gdy wenezuelska metropolia była gospodarzem niedawnych mistrzostw panamerykańskich. Oprócz dwóch zawodów seniorskich, Zarząd IWF przyznał również organizację Mistrzostw Świata Juniorów w 2026 roku Buenos Aires w Argentynie, informuje oficjalna strona internetowa IWF.

„Mieliśmy dwóch bardzo interesujących i profesjonalnych kandydatów na nasze Mistrzostwa Świata, dlatego naturalnie zdecydowaliśmy się na tę dwójkę. Zapewnia to również dalszą stabilność naszego kalendarza i pozwala więcej czasu na przygotowanie i pomyślne zorganizowanie dwóch świetnych zawodów. Po Ningbo w Chinach, podróżujemy do Europy w 2027 roku, a do Ameryk w 2028 roku - trzy kolejne Mistrzostwa Świata na trzech różnych kontynentach,” podkreślił prezydent IWF Mohammed Jalood po głosowaniu Zarządu IWF.

Mistrzostwa Świata 2027 będą jednym z najważniejszych wydarzeń kwalifikacyjnych do Los Angeles 2028. Chociaż system kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w 2028 roku jest jeszcze nieznany, nie ma wątpliwości, że Mistrzostwa Świata będą kluczowym wydarzeniem kwalifikacyjnym.

"IWF miał duże obawy po incydencie (z flagą Azerbejdżanu) podczas Mistrzostw Europy w 2023 roku w Erewaniu, dlatego Armenia nie została gospodarzem Mistrzostw Świata w 2024 roku, co było dużym ciosem dla armeńskiego sportu. Ale po kilku miesiącach ciężkiej pracy możemy teraz powiedzieć, że problem został rozwiązany. Przedstawiłem naszą ofertę i została ona przyjęta jako najlepsza," napisał szef sztabu premiera Armenii Arayik Harutyunyan na swoim profilu na Facebooku.

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla Armenii, ponieważ po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata w sporcie olimpijskim odbędą się w tym kraju.

Ważnym punktem obrad było również zmniejszenie ilości rozgrywanych kategorii wagowych z 10 do 8. Wniosek Komitetu Technicznego IWF został zatwierdzony!