You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja - dzień trzeci
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja - dzień drugi
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 - Saloniki, Grecja / dzień pierwszy

Mistrzostwa Kontynentalne / Kobiety


2024-04-02 01:27:16 | zibi.007

Jakiś czas temu postanowiliśmy publikować zestawienia mistrzostw kontynentalnych. Poczotkowo założyliśmy że będziemy wstawiać po jednej kategorii kobiet i mężczyzn. Po namyśle uznaliśmy że opublikujemy wszystkie kategorie razem. Oczywiście kobiety i mężczyźni osobno. Naszym zdaniej będzie to bardziej przejrzyście. Pozwoli to ocenić jak aktualnie wygląda sytuacja na poszczególnych kontynentach. Jak widać z poniższego zestawienia prym wiodą zawodniczki z Azji i jeszcze chyba jakiś czas tak będzie. Na drugim miejscu zawodniczki z Europy chociaż za plecami czuć oddech zawodniczek z Ameryki. Są oczywiście kategorie że ta kolejność się zmienia. Pozostałe dwa kontynenty jeszcze na dzień dzisiejszy troszkę odbiegają wynikowo.  Przed nami jeszcze Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Phuket (Tajlandia) po którym będzie już wszystko wiadomo co do podziału biletów na wyjazd do Paryża.

 

Women / Category 45 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Bektas Cansu (TUR)                     163        Altun Gamze (TUR)                   157        Garcia Rincon Marta (ESP)        156

2024     ASC         Won Hyon Sim (PRK)                   192        Siriwimon Pramong. (THA)       163        Hong Zi Yu (TPE)                        162

2024     PAC         Tovar Milano Victoria (VEN)        155        Martinez Rosales Mar. (VEN)    144        No medal                                   X

2024     AFC         Katbi Nadia (ALG)                        120        No medal                                   X            No medal                                   X

2024     OCC        Toua Thelma Mea (PNG)             135        Bennett Melanie (AUS)             122        N medal                                     X

 

Women / Category 49 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Cambei Mihaela (ROU)               199        Drzazga Oliwia (POL)                 170        Nguyen Tham (IRL)                    169

2024     ASC         Ri Song Gum (PRK)                      220        Suzuki Rira (JPN)                        191        Ramos Rosegie (PHI)                 190

2024     PAC         Lopez Ferrer Ana (MEX)               188        Echandia Zarate Kath. (VEN)     185        De La Herran Andrea                 175

2024     AFC         Randafiarison Rosina (MAD)       169        Fajreslam Maha (MAR)             154        El Tantawy Nedal (EGY)            153

2024     OCC        Toua Loa Dika (PNG)                    162        Idau Vagi (PNG)                         125        Deireragea Jo Beth (NRU)         115

 

Women / Category 55 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Grigoryan Aleksandra (ARM)       196        Delia Celine (ITA)                       195        Waaler Sol Anette (NOR)          190

2024     ASC         Kang Hyon Gyong (PRK)               227        Chen Guan Ling (TPE)                204        Abdullaeva Nigora (UZB)           192

2024     PAC         Gallant Josee (CAN)                     198        Uzcategui Rosselyn (VEN)         186        Grenni Victoria (ESA)                 171

2024     AFC         Eya Aoudi (TUN)                          165        Isra Bejaoui (TUN)                     163        Mundell Alexandra (RSA)          159

2024     OCC        Wini Jenly Tegu (SOL)                  172        Duesbury Marek Karil (AUS)      160        Stephen My Only (NRU)            159

 

Women / Category 59 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Konotop Kamila (UKR)                 230        Tchakounte Dora (FRA)              215        Retulainen Saara (FIN)              214

2024     ASC         Kim Il Gyong (PRK)                       225        Elreen Ann (PHI)                        213        Beteyob Natasya (INA)              212

2024     PAC         Venegas Anyelin (VEN)                226        Rodriguez Genesis (VEN)          221        Gomez Janeth (MEX)                 221

2024     AFC         Rafiatu Lawal (NGR)                   214        Adenike Olarinoye (NGR)          209        Anneke Spies (RSA)                   187

2024     OCC        Elliott Kiana (AUS)                       211        Sasser Mathlynn (MHL)             210        Froger Riana (NZL)                    180

 

Women / Category 64 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Davydova Hanna (UKR)                220        Samuliak Svitlana (UKR)            219        Wolk Wiktoria (POL)                  215

2024     ASC         Ri Suk (PRK)                                 253        Li Wei Chia (TPE)                       203        Park Min Kyung (KOR)                202

2024     PAC         Silgado Rosive (COL)                    220        Simoneau Charlotte (CAN)        212        Morales Rosalba (COL)              209

2024     AFC         Chaima Rahmouni (TUN)            207        Amerane Aya (MAR)                  172        Nakidde Lydia (UGA)                 154

2024     OCC        Notte Femily Crystie (NRU)         205        Kay Darcy (AUS)                         193        McIntyre Emma (NZL)               192

 

Women / Category 71 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Toma Loredana (ROU)                 241        Valodzka Siuzanna (AIN)           235        Schweizer Lisa (GER)                 231

2024     ASC         Song Kuk Hyang (PRK)                 269        Chen Wen Huei (TPE)                236        Mun Min Hee (KOR)                  231

2024     PAC         Palacios Angie (ECU)                   240        Sanchez Mari (COL)                   232        Garcia Diana (MEX)                   219

2024     AFC         Joy Ogbonne Eze (NGR)               234        Ketty Lent (MRI)                         218        Jaweher Guesmi (TUN)             187

2024     OCC        Cochrane Sarah (AUS)                 209        Uepa Maximina (NRU)              205        Selemaia Olivia (NZL)                199

 

Women / Category 76 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Toko Kegne Genna (ITA)              227        Rubanovich Nicole (ISR)            216        Dancz Lara (GER)                       215

2024     ASC         Jong Chun Hui (PRK)                    236        Elaheh Razzaghi (IRI)                 220        Melnichenko Tatiana (KGZ)       219

2024     PAC         Escobar Hellen (COL)                   221        Geerman Nataly (ARU)             215        Peinado Laura (VEN)                  213

2024     AFC         Said Neama (EGY)                       230        Elkady Amira (EGY)                    197        Sabihi Rkia (MAR)                      189

2024     OCC        Opeloge Avatu (SAM)                  211        Taletawa Miriama (FIJ)             176        Dabin Demy (NCL)                      163

 

Women / Category 81 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Zielinska Stubinska W. (POL)       235        Erighina Elena (MDA)                234        Narin Dilara (TUR)                     222

2024     ASC         Kim Suh Yeon (KOR)                    254        Adashbaeva Rigina (UZB)          243        Kim I Seul (KOR)                        238

2024     PAC         Dajomes Neisi (ECU)                   262        Mejia Yudelina (DOM)               244        Nascimento Laura (BRA)           243

2024     AFC         Ahmed Sara (EGY)                       253        Jeanne Gaelle Eyenga (CMR)    223        No medal                                   X

2024     OCC        Whiting Hayley (NZL)                  197        Pritchard Ajah (VAN)                 193        Labausa Antonette (NMI)          175

 

Women / Category 87 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Koanda Solfrid (NOR)                  280        Manievska Anastasiia (UKR)     230        Khurshudyan Hrips. (ARM)        227

2024     ASC         Yun Ha Je (KOR)                           230        Suvonova Nigora (UZB)             229        Kizhan Maghsoudi (IRI)              213

2024     PAC         Chirinos Dayana (VEN)                 240        Montano Sirley (COL)                 239        Mina Torres Dayana (ECU)        232

2024     AFC         Ahmed Fatma (EGY)                    234        Rayssa Diffack (CMR)                192        No medal                                   X

2024     OCC        Jones Medea (NZL)                      221        Baarspul Renee (NZL)                207        No medal                                   X

 

Women / Category +87 kg

Year      Cham      Gold Medal                                  Total      Silver Medal                              Total      Bronze Medal                            Total

2024     EUC        Campbell Emily (GBR)                 263        Hotfrid Anastasiia (GEO)           257        Cevik Fatmagul (TUR)                238

2024     ASC         Park Hye Jeong (KOR)                  293        Son Young Hee (KOR)                287        Nurul Akmal (INA)                     259

2024     PAC         Ayovi Lisseth (ECU)                      269        Perez Naryury (VEN)                  265        Pavez Arantzazu (CHI)               235

2024     AFC         Abbas Halima (EGY)                    262        Estelle Momeni (CMR)              195        Mamoune Amina (TUN)            186

2024     OCC        Sipaia Iuniarra (SAM)                  265        Fiapule Lesila (SAM)                  251        Nimo Susana (NZL)                    219

 

Compiled by Zbigniew Gorlewski ( Weightlifting Historian & Statistician )

Last modified: 02.04.2024