You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień dziewiąty
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień ósmy
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień siódmy

Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień szósty

2024-06-21 00:35:08 | admin

Szósty dzień zmagań na pomoście w Salonikach przyniósł wiele emocji i kolejnych sukcesów naszych reprezentantów. Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:

Kategoria 81 kg / U15 Chłopców

• Oskar Pasławski (LOS Nowy Dwór Mazowiecki) zajął 6. miejsce z wynikiem 226 kg (104 kg w rwaniu + 122 kg w podrzucie). Oskar pokazał dużą determinację i wolę walki, co zaowocowało wysokim miejscem w tej wymagającej kategorii wagowej.

Kategoria 89 kg / U15 Chłopców

• Błażej Stawiński (Budowlani-Kucera Nowy Tomyśl) w swoim drugim występie w reprezentacji zajął 6. miejsce z wynikiem 216 kg (101 kg w rwaniu + 115 kg w podrzucie). Błażej zaprezentował się bardzo dobrze, choć konkurencja była niezwykle silna.

Kategoria 59 kg / U17 Dziewcząt

• Julia Szczepaniak (Tarpan Mrocza) w swoim piątym występie w reprezentacji Polski zajęła 4. miejsce z wynikiem 173 kg (78 kg w rwaniu + 95 kg w podrzucie). Mimo że Julia zajęła 4. miejsce, zdobyła brązowy medal w rwaniu, co jest wielkim sukcesem. Jako pierwsza reprezentantka na tych mistrzostwach zaliczyła wszystkie sześć podejść, co świadczy o jej znakomitej formie i przygotowaniu.

Kategoria 64 kg / U17 Dziewcząt

• Dominika Makulska (Zawisza Bydgoszcz) uzyskała wynik 170 kg (75 kg w rwaniu + 95 kg w podrzucie) i zajęła 8. miejsce. Dominika, po raz trzeci reprezentująca Polskę, pokazała solidny występ i z pewnością zbiera cenne doświadczenia na przyszłość.
  • Julia Choińska (Klimat Łapy) z wynikiem 184 kg (82 kg w rwaniu + 102 kg w podrzucie) uplasowała się na 4. miejscu. Julia również po raz trzeci startowała w barwach biało-czerwonych i swoim wynikiem potwierdziła, że jest jedną z czołowych zawodniczek w swojej kategorii.

Klasyfikacja Medalowa

Do lat 15:

• Na prowadzeniu znajduje się reprezentacja Azerbejdżanu z łączną liczbą 15 medali (8 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe). Polska zajmuje 11. miejsce z jednym złotym i trzema brązowymi krążkami.

Do lat 17:

• Na pierwszym miejscu jest reprezentacja Turcji z 14 medalami (7 złotych, 4 srebrne, 3 brązowe). Reprezentacja Polski spadła na 11. miejsce z ośmioma medalami (0 złotych, 3 srebrne, 5 brązowych).

Wyniki Rywalizacji

Kategoria 59 kg U17 Dziewcząt

1. Volha Halynskaya (Sportowcy Neutralni) – 182 kg (79 kg rwanie + 103 kg podrzut)
  2. Alina Daderko (Ukraina) – 177 kg (80 kg rwanie + 97 kg podrzut)
  3. Jacqueline Nygaard (Niemcy) – 177 kg (77 kg rwanie + 100 kg podrzut)

Kategoria 64 kg U17 Dziewcząt

1. Yezda Akar (Turcja) – 191 kg (84 kg rwanie + 107 kg podrzut)
  2. Enkileda Carja (Albania) – 190 kg (86 kg rwanie + 104 kg podrzut)
  3. Meri Misakyan (Armenia) – 190 kg (84 kg rwanie + 106 kg podrzut)

Kategoria 81 kg U15 Chłopców

1. Milan Attila Gulyas (Węgry) – 260 kg (117 kg rwanie + 143 kg podrzut)
  2. Lado Dzimtseishvili (Gruzja) – 249 kg (114 kg rwanie + 135 kg podrzut)
  3. Mykhailo Maliuk (Ukraina) – 248 kg (116 kg rwanie + 132 kg podrzut)

Kategoria 89 kg U15 Chłopców

1. Aslan Amiraslanov (Azerbejdżan) – 254 kg (114 kg rwanie + 140 kg podrzut)
  2. Ruslan Haravy (Sportowcy Neutralni) – 250 kg (112 kg rwanie + 138 kg podrzut)
  3. Davyd Harbar (Ukraina) – 247 kg (113 kg rwanie + 134 kg podrzut)

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ich osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w nadchodzących dniach mistrzostw!