You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień dziewiąty
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień ósmy
Mistrzostwa Europy U15 & U17 2024 ? Saloniki, Grecja - dzień siódmy

2024-06-22 23:12:46 | admin

Ósmego dnia rywalizacji podczas Mistrzostw Europy do lat 15 i 17, które rozgrywane są w Salonikach (Grecja) reprezentacja Polski zdobywa kolejne medale. Mamy nadzieję, że na tym nie zakończymy! Zapraszamy na podsumowanie przedostatniego dnia mistrzostw.

Kat. 89 kg / U 17
Na starcie stanęło dwóch naszych zawodników. Tymoteusz Biadalski (LKS Polwica-Wierzbno) jako drugi z naszej ekipy na tych mistrzostwach zaliczył wszystkie podejścia i z wynikiem 270 kg (120 kg + 150 kg) zajął 6. miejsce. Szymon Grzymała (Budowlani Opole) uzyskał wynik 290 kg (134 kg + 156 kg) i zajął czwarte miejsce, niewiele tracąc do podium. Na osłodę zdobył brązowy medal za rwanie.

Brawo Panowie!

Kat. 81 kg / U 17
Julia Machniewska (Mazovia Ciechanów) zdobyła złoty medal w dwuboju oraz złoto w rwaniu i srebro w podrzucie. Dodatkowo poprawiła dwa rekordy Polski w rwaniu i podrzucie, osiągając wynik 194 kg (86 kg + 108 kg).

Brawo Julia!

Po tych startach Polska ma już 23 medale!

Zakończyły się także zmagania w grupie U 15 dziewczyn. Ostatnie dwie kategorie rozegrano w jednej sesji. Nasze barwy reprezentowały trzy zawodniczki.

Kat. 81 kg / U 15
Patrycja Karwas (AKS Koszalin) zajęła 6. miejsce z wynikiem 127 kg (58 kg + 69 kg), a Weronika Kaniewska (Sparta Płońsk) uplasowała się na 4. miejscu z wynikiem 139 kg (60 kg + 79 kg).

Kat. +81 kg / U 15
Oliwia Habierska (Tarpan Mrocza) zajęła 5. miejsce, osiągając wynik 157 kg (71 kg + 86 kg).

Gratulacje dla dziewczyn!

Oliwia Styczyszyn (Promień Police) znalazła się tuż za podium na 4. miejscu ocierając się o medal. W dwuboju reprezentantka Polski osiągnęła wynik 171 kg (73 kg + 92 kg). Oliwia brawa za walkę i pięć udanych podejść!

Klasyfikacja Medalowa

W klasyfikacji medalowej do lat 15 prowadzi reprezentacja Azerbejdżanu z 18 medalami (8 złotych, 5 srebrnych, 5 brązowych). Polska spadła na 12. miejsce z jednym złotym i trzema brązowymi medalami.

Wśród juniorek i juniorów do lat 17 na pierwsze miejsce wskoczyła Ukraina z 21 medalami (9 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych). Reprezentacja Polski awansowała na 5. miejsce z 18 medalami (5 złotych, 4 srebrne, 9 brązowych).